Laryngeální masky 

Je zde 1 produkt.

Laryngeální masky se používají pro bezpečnou a snadnou intubaci pacientů. Nachází uplatnění při zajištění dýchacích cest v anesteziologii, urgentní medicíně a dalších oborech. Použití laryngeálních masek je bezpečnější než tracheální intubace. Na rozdíl od obličejových masek poskytují také vyšší jistotu při zavádění.

Zobrazuji 1 - 1

Zobrazit:

Hlavní výhody laryngeální masky

  • Rychlejší postup oproti endotracheální intubaci
  • Masku lze zavést i u postiženého v sedě
  • Menší riziko poškození hlasivek
  • Jednoduchý způsob zavádění
  • Není třeba svalová reflexe

Další podstatnou výhodou těchto masek je, že zavádění může provádět i zdravotnický záchranář nebo výjezdová sestra. Laryngeální masky se využívají pro pacienty se spontánním dýcháním i na řízené ventilaci. Zavádět je lze bez speciálního zavaděče (naslepo), nebo s jeho pomocí.

Součástí LMA je nafukovací manžeta a flexibilní trubice. Vyrábí se v několika velikostech podle váhy pacienta (od novorozenců až po dospělé). Mohou být jednorázové i pro opakované použití (autoklávovatelné). Laryngeální masky se rozdělují také podle tvaru.

Laryngeální masky

Přijmout

Tato stránka využívá cookies. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.