Defibrilátory 

Počet produktů: 3

Defibrilátory slouží ke zvrácení život ohrožující fibrilace komor nebo tachykardie během resuscitace. Díky silnému elektrickému výboji pomáhají tyto lékařské přístroje obnovit správnou funkci srdce. Defibrilátory jsou určené pro odbornou i širokou veřejnost v případech, kdy je nutné rychle poskytnout první pomoc. Nachází své místo ve školách, nákupních či sportovních střediscích, restauracích a dalších prostorách.

  • Defibrilátory pomáhají poskytovat rychlou a bezpečnou první pomoc osobám s náhlou srdeční zástavou
  • Intuitivní ovládání uživatele vizuálně i zvukově navádí – díky jasným pokynům se výrazně zvyšuje šance na úspěšnou resuscitaci
Zobrazuji 1 - 3 z 3 položek

Zobrazit:

Jaké druhy defibrilátorů existují?

  • Automatické defibrilátory pomocí hlasových pokynů uživatelům radí, jak při resuscitaci postupovat. Jsou určené pro širokou veřejnost.
  • Manuální defibrilátory používají pouze zdravotnická zařízení a jsou určené výhradně do rukou zkušeného a proškoleného personálu.

V nabídce našeho e-shopu najdete plně automatické a poloautomatické externí defibrilátory. Mezi jejich hlavní výhody patří odolná a lehká konstrukce, uživatelsky přívětivé ovládání, baterie s dlouhou životností a krátká doba nabíjení. Defibrilátory jsou díky příznivé hmotnosti a rozměrům také snadno přenosné. Vybrané modely navíc mají ochranu proti prachu a vodě.

Kde se tato zařízení používají?

Defibrilátor je vhodné pořídit do všech míst, kde se shromažďuje větší množství lidí. Nejčastěji to jsou obchody, obchodní centra, nákupní galerie, sportovní stadiony a kluby, hotely, restaurace, letiště, školy, ordinace praktických lékařů, autobusy, letadla, vlaky a veřejná prostranství.

Fibrilace komor a její projevy

Fibrilace komor patří k poruchám srdečního rytmu, které akutně ohrožují pacientův život a které je nutné neodkladně řešit. Během komorové fibrilace se srdeční buňky stahují zcela nesynchronně a hlavní funkce srdce (pumpování krve do těla) selhává. Okysličená krev se tak nedostává do mozku ani dalších životně důležitých orgánů. Bez okamžité nápravy dochází během několika minut k úmrtí.

Mezi hlavní projevy fibrilace komor patří ztráta vědomí, neslyšitelné srdeční ozvy, nehmatný pulz a neměřitelný tlak. V takových případech je nejdůležitější okamžitě zahájit resuscitaci pomocí defibrilátoru.

Defibrilátory

Přijmout

Tato stránka využívá cookies. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.